Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Snooker nie taki straszny jak go malują!

2021-06-29
Snooker nie taki straszny jak go malują!

Kochasz grę w bilarda ale masz wrażenie, że wiesz już o nim wszystko i rozegrałeś każdy możliwy mecz ze swoimi przyjaciółmi? Czujesz, że masz ochotę poznać coś nowego i wejść na trochę wyższy poziom precyzji? Jeśli tak, to nie musisz martwić się tym, że cokolwiek nie będzie dla Ciebie zrozumiałe czy dostępne. Nikt nie powiedział przecież, że trzeba zamykać się jedynie na jeden sport i nie można szukać i otwierać się inne dostępne na tym świecie dla wszystkich rozrywki. Po pierwsze, musisz zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Najlepiej jest zacząć od stołu do snookera, bo bez tego ani rusz! Jeśli nie masz na czym grać, to nie masz jak ćwiczyć i jak dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zasadami. Nie musisz obawiać się, że zasady do gry w snookera będą dla Ciebie za bardzo skomplikowane, to tak naprawdę kwestia wprawy i systematyczności. Wszystko jest możliwe, więc jeśli masz ochotę stać się mistrzem gry, na pewno Ci się to uda!

O co tak naprawdę chodzi w snookerze?

Na samym początku warto zaznaczyć, że podczas gry w snookera, przy stole może znajdować się dwóch, ale również i więcej zawodników. Nikt nie powiedział, że cokolwiek tu ogranicza człowieka. Wracając jednak do najbardziej ogólnych i prostych zasad do gry w snookera, są nimi: każdy z zawodników, którzy znajdują się przy stole, używa do gry tej samej białej bili jako tej rozgrywającej, ale również tych samych dwudziestu jeden dostępnych na stole bil do rozgrywania! Należy zaznaczyć, że podczas gry na stole do snookera, bardzo ważna jest kolejność wbijanych bil. Wbijać trzeba po kolei najpierw bilę czerwoną, następnie kolorową, aż do momentu, w którym wszystkie dostępne na początku meczu bile znikną ze stołu. Później trzeba skupić się już na bilach kolorowych i wbijać je według rosnącej ich wartości. Punkty, które rozgrywane są bez fauli wędrują na konto osoby, która aktualnie rozgrywa. Jeśli jednak wbije jakąś bilę nie po kolei, wtedy punkty trafiają do osoby, która aktualnie nie znajduje się blisko stołu oraz która nie gra w tym momencie.

Skąd wiedzieć kto dokładnie wygrywa mecz?

Każdy zawodnik, który spędził wiele godzin nad stołem do gry w snookera doskonale wie, że najlepiej jest ustawiać białą bilę w takim miejscu, aby kolejny rozgrywający miał z nią największy z możliwych problemów. W momencie, w którym biała bila zostanie za tzw. bilą nierozgrywaną, dochodzi wtedy do „pozycji snooker”. Utrudnia to wtedy fajną oraz spójną grę. Zasady do gry w snookera brzmią o wiele bardziej skomplikowanie na papierze niż w samym momencie rozgrywki. Zwycięzcą frjemu, czyli tzw. jednej z wielu części podczas gry staje się zawodnik, który na koniec posiada więcej punktów, któremu wyżej wymieniony frejm został poddany przez innego zawodnika lub któremu przyznano frejma na podstawie przepisów, z którymi możesz się zapoznać bardziej skrupulatnie w Internecie. Już teraz więc kupuj stół do snookera, zapoznawaj się z dostępnymi wszędzie zasadami do gry i odkrywaj przed sobą zupełnie nowy sport i zakochaj się na nowo! Stań się mistrzem stołu już teraz i bądź z siebie dumny!

pixel