Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Końcówki do kijów

( ilość produktów: 13 )

Bilard to gra, która wymaga niezwykłej precyzji w doborze odpowiednich akcesoriów. Każdy gracz doskonale wie, że kij jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Musi być dobrze dopasowany, aby jego parametry odpowiadały indywidualnym preferencjom grającego. Kije różnią się między sobą pod względem budowy, długości, czy ciężaru. Niezwykle ważna jest także jego końcówka. Przecież to właśnie ona we właściwej grze ma bezpośredni kontakt z bilą. Wybór właściwej może mieć naprawdę bardzo duży wpływ na rezultat i jakość naszych działań przy stole bilardowym. W naszym asortymencie znajdziesz tipy do kijów, dzięki którym dostosujesz narzędzie do własnych potrzeb. Oferta obejmuje różne rodzaje końcówek, w tym między innymi wkręcane, przyklejane, czy kredowe.

Końcówki do kijów bilardowych — którą wybrać?

Właściwy dobór końcówki do kijów bilardowych jest niezwykle istotny. Ma to bowiem duży wpływ na jakość gry oraz stabilność i precyzję uderzenia. To, który tip sprawdzi się najlepiej, zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest to, w jaki sposób gramy. Czy robimy to profesjonalnie, czy jedynie dla przyjemności, a może wybieramy końcówki do kijów używanych przy grze w bilarda w pubie, czy innych miejscach publicznych? Wyróżniamy trzy podstawowe typy tipów: przyklejane, wkręcane i nakładane. Każdy z nich sprawdzi się dobrze, jeśli prawidłowo dostosujemy go do przeznaczenia. Gracze profesjonalni niemal zawsze wybierają końcówki przyklejane. Są najbardziej wytrzymałe i zapewniają stabilność. Do lokali, gdzie bilard pełni funkcję rozrywkową, zaleca się zaś tipy wkręcane lub nakładane, ponieważ bardzo łatwo można je wymienić.

Końcówki do kijów bilardowych — jak wymienić?

Jak wiadomo, końcówki do kijów bilardowych należy regularnie wymieniać, ponieważ ich powierzchnia z czasem ściera się, zmieniając przy tym swe właściwości. Sposób wymiany zależny jest od rodzaju tipa. Zdecydowanie najprostszy jest montaż oraz demontaż tych nakładanych i wkręcanych. Przyklejane końcówki należy natomiast umiejętnie odciąć, a po oczyszczeniu kija, przykleić nową. Jednak zaleca się, aby czynność tę wykonywali jedynie profesjonaliści, gdyż łatwo w ten sposób uszkodzić kij.

pixel