Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bile snooker 52,4 mm

( ilość produktów: 2 )

Snooker to jedna z odmian gry w bilard, która wywodzi się z Anglii. Jej zasady nieco różnią się od tradycyjnego bilarda. Wymiary stołu do snookera są trochą większe niż do amerykańskiego bilarda. Natomiast średnica bil do snookera również jest mniejsza od tradycyjnych i wynosi 52,4 mm. W ofercie znajdują się różne modele bil snookerowych. Które warto wybrać, gdy dopiero zaczynamy przygodę z tą grą, a które przeznaczone są dla zaawansowanych graczy?

Bile snookierowe - najważniejsze parametry

Bile snookerowe 52,4 mm przeznaczone są zarówno dla osób początkujących i zaawansowanych. Materiał, z którego są wykonane cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne - ponieważ czasami zdarza się, że bila wypada ze stołu i uderza o podłogę. Poza tym każda bila jest idealnie uformowana oraz wywarzona, aby nie zmieniać kierunku ruchu po uderzeniu kijem. Dlatego dokonując zakupu, warto wybrać produkty do bilarda od renomowanych producentów. Dawniej bile były wykonywane z kości słoniowej, ale z obawy przed wyginięciem słoni, zaczęto używać innych materiałów. Dużą popularnością, ze względu na trwałość i właściwości mechaniczne cieszą się bile do snookera 52,4 mm wykonane z żywicy termoutwardzanej. Przeznaczone są zarówno do nauki, jak i dla zaawansowanych graczy.

Bile do snookera 52,4 mm dla początkujących

Bile treningowe posiadają wzorki, które ułatwiają początkującym graczom zobaczenie miejsca, w które powinna być uderzona bila, w celu nadania jej odpowiedniej rotacji. Dzięki temu nowy gracz może ćwiczyć różne uderzenia i sprawdzać, jak wpływają na kierunek ruchu kuli. Bile do snookera 52,4 mm dla początkujących posiadają 2 wzorki dopasowane do stopnia umiejętności gracza. Natomiast bile 52,4 mm bez wzorków są przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Kompletny zestaw zawiera bile snookerowe 52,4 mm: 15 bil czerwonych, które są ustawiane na środku stołu i białą rozgrywającą. Natomiast w innych strategicznych punktach ustawia się pojedyncze bile o kolorze: żółtym, brązowym, zielonym, niebieskim, różowym i czarnym.

W grze w snookera najpopularniejsze są bile 52,4 mm. Warto wybierać produkty renomowanych firm, bo dzięki temu mamy pewność, że bile nie zaczną się wykruszać i tym samym nie spowodują uszkodzeń wykładziny stołu.

pixel